REKLAMA
Znaleziono 4963 wyników
455 osób straci pracę. Kolejna duża firma z branży automotive likwiduje fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
455 osób straci pracę. Kolejna duża firma z branży automotive likwiduje fabrykę w Polsce
Niestety kolejna duża zagraniczna firma z branży automotive likwiduje fabrykę w Polsce i tnie zatrudnienie w Polsce. Adient Poland (należący do amerykańskiej spółki Adient plc - największego producenta siedzeń samochodowych dla klientów na całym świecie, z siedzibą w Plymouth w stanie Michigan), ogłosił plany wieloletnich zwolnień grupowych w zakładzie Metal w Skarbimierzu pod Brzegiem, w województwie opolskim. Do 2029 roku pracę może stracić łącznie 455 osób. Firma tłumaczy decyzję globalną optymalizacją kosztów, a związkowcy wskazują, że to kolejny sygnał głębokiego kryzysu w polskiej branży motoryzacyjnej.
Dolny Śląsk: GKN Driveline rozbudowuje zakład w Oleśnicyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: GKN Driveline rozbudowuje zakład w Oleśnicy
Na początku października br. rozpoczęto prace budowlane związane z rozbudową zakładu OLE2 GKN Drivel...
Amerykański koncern Honeywell otworzy zakład produkcyjny w Chorzowieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Honeywell otworzy zakład produkcyjny w Chorzowie
W kwietniu bieżącego roku Honeywell planuje otworzyć w Polsce, w Chorzowie zakład produkujący urządz...
Wrocław: Miasto sprzeda niszczejący zakład nad Nadodrzańskim podwórzuartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto sprzeda niszczejący zakład nad Nadodrzańskim podwórzu
Nieruchomość położona przy placu Strzeleckim wśród kamienic jest przeznaczona m.in. pod mieszkania....
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomskuartykuł
Pokaż artykuł
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku, zwiększając wydajność produkcyjną fabryki z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Przetwarzane w fabryce zużyte butelki PET w 95% pochodzą z naszego kraju, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek w Polsce, a także do krajów UE m.in. Niemiec, Włoch, Czech i Belgii.
Brytyjska firma HellermannTyton rozbudowała zakład produkcyjny w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Brytyjska firma HellermannTyton rozbudowała zakład produkcyjny w Wielkopolsce
Zakończyła się rozbudowa zakładu produkcyjnego w Kotuni, który należy do międzynarodowej grupy HellermannTyton. W ramach najnowszej inwestycji powiększył się on o 5,9 tys. mkw. Rozbudowana została istniejąca hala produkcyjna, powstała ponadto dwukondygnacyjna część socjalno-techniczna. Generalnym wykonawcą inwestycji było WPIP.
Cukiernia Krakowskie Wypieki rozbuduje zakład produkcyjny w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Cukiernia Krakowskie Wypieki rozbuduje zakład produkcyjny w Krakowie
Nowa "słodka inwestycja" w stolicy Małopolski. Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla cukierni Krakowskie Wypieki. Przedsiębiorstwo postanowiło skorzystać z programu Polska Strefa Inwestycji i zainwestuje 7,5 mln zł w rozwój swojego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Krakowie.
KSK Developments inwestuje w zakład produkcyjny w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
KSK Developments inwestuje w zakład produkcyjny w Zabrzu
Kolejna polska firma inwestuje w województwie śląskim, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w Zabrzu. Swoje nowe inwestycje w zakładzie produkcyjnym, zlokalizowanym w tym mieście, zrealizuje polska firma KSK Developments.
RATRUSTO inwestuje w nowy zakład produkcyjny w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
RATRUSTO inwestuje w nowy zakład produkcyjny w Zabrzu
Kolejna firma zdecydowała się na inwestycję w województwie śląskim, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem jest to spółka RATRUSTO.
W woj. mazowieckim otwarto zaawansowany technologicznie zakład 4Rartykuł
Pokaż artykuł
W woj. mazowieckim otwarto zaawansowany technologicznie zakład 4R
23 października w miejscowości Grabce Józefpolskie (powiat żyrardowski) pod Mszczonowem (woj. mazowieckie) odbyło się uroczyste otwarcie zakładu 4R (Recovery, Recycling, Reclamation, Reuse), w którym wykorzystywana jest unikalna technologia do rozdziału mieszanin czynników chłodniczych. Zakład otrzymał imię śp. prof. Janusza Kozakiewicza, który jako światowej klasy autorytet przez wiele lat zawodowej kariery wnosił nieoceniony wkład w rozwój nauki i ochrony środowiska, w szczególności w zakresie ochrony warstwy ozonowej i klimatu.
Polska firma SWIMER rozbudowała zakład produkcyjny w Toruniuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SWIMER rozbudowała zakład produkcyjny w Toruniu
Firma SWIMER uroczyście otworzyła wczoraj nową halę produkcyjną. 25 czerwca 2024 roku przy Płaskiej 64, prezes zarządu Łukasz Otremba wraz rodziną i zaproszonymi gośćmi przeciął wstęgę na otwarciu nowej inwestycji.
Laser pomocny w budownictwieartykuł
Pokaż artykuł
Laser pomocny w budownictwie
Precyzja w przemyśle Wytrzymałość konstrukcji, które składają się z wielu elementów, zależna jest o...
Aglomeracja Wrocławska: ASPA inwestuje w Wołowie. Przybędzie 200 nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: ASPA inwestuje w Wołowie. Przybędzie 200 nowych miejsc pracy
Wołów pozyskał kolejnego dużego inwestora. Tym razem jest to firma z całkowicie polskim kapitałem&nb...
Wielka inwestycja firmy Adams Group w Wielkopolsce. Pracę znajdzie około 1100 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja firmy Adams Group w Wielkopolsce. Pracę znajdzie około 1100 osób
Wielka inwestycja z branży meblarskiej w Wielkopolsce. Polska firma Adams Group inwestuje w Ligocie w powiecie ostrzeszowskim, w gminie Kobyla Góra tuż przy granicy województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego.
Nawet 2000 nowych miejsc pracy we Wrocławiu! Szwedzka Aira otworzyła wielką fabrykę pomp ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Nawet 2000 nowych miejsc pracy we Wrocławiu! Szwedzka Aira otworzyła wielką fabrykę pomp ciepła
Kolejna wielka, zagraniczna inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. W środę, 26 czerwca firma Aira, będąca częścią szwedzkiego koncernu Vargas, oficjalnie rozpoczęła działalność swojej nowej, wielkiej fabryki pomp ciepła we Wrocławiu.
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronnyartykuł
Pokaż artykuł
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronny
29 kwietnia odbyła się uroczystość oficjalnego rozpoczęcia budowy nowej hali produkcyjnej PONAR Wadowice – oddział w Łaziskach Górnych (powiat mikołowski) w województwie śląskim. Inwestycja stanowi istotny krok w dalszym rozwoju firmy oraz wzmocnieniu jej potencjału produkcyjnego.
Za ponad 150 mln euro w Gdańsku powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowejartykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 150 mln euro w Gdańsku powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. razem z partnerem strategicznym GRI Renewable Industries S.L. rozpoczyna realizację nowej inwestycji na rzecz wsparcia rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Żarów] PROTON FINISHING POLAND Sp. z o.o.
Żarów
[Częstochowa] Elektrociepłownia "Fortum"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Częstochowa] Elektrociepłownia "Fortum"
Częstochowa, Zawodzie-Dąbie
[Wrocław] Podwale 66inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Podwale 66
Wrocław, Stare Miasto
REKLAMA